•  Doğum Günü Bildirimleri

  Facebook listenizde ortalama 5 kişiyle yakın arkadaşsınızdır. Onlar da zaten sizi doğum günü organizasyonu için ararlar. Peki ya geri kalanlar? Geri kalanlardan sürekli bildirim gelir. Ahmet’in Zeynep’in doğum günü diye. Aslında Facebook iyi yapıyor gibi bu hatırlatmayla. Demek istiyor ki ‘’kardeşim sen bu arkadaşının doğum gününü kutla. Yarın öbür gün işin düşerse bari yüzün olsun bir şey istemeye.’’
 •  Konseri İzlemek Yerine Sürekli Fotoğraf veya Video Çeken Tipler

  Aylardır beklediğin grup veya müzisyen gelmiş. Dişinden tırnağından arttırıp konser bileti almışsın. Konser başlıyor ve sen sürekli telefonla serserilik peşindesin. Kaydetme demiyorum hobi olarak yine kaydet. 2-3 dakika çek sonra konserine bak. Ama olmaaaz..Hemen paylaşması lazım. Beğenilere bakması ve egosunu okşaması lazım.  
 •  Hiç Alakanız Olmayan Bir Sayfayı Beğenmeniz İçin Israr Eden Tipler

  x: Kanka seni bir sayfaya davet ettim kabul etsene.

  y: Ne sayfası lan?

  x: Akvaryumlar falan var şekilli şukullu

  y: Kanka hiç sevmem ya balık akvaryum falan :(

  x: Lan olum beğen işte ne olcak

  y: Yok kanka ya hiç bulaştırma beni

  x: Hayvan düşmanısın olum sen. Hayvan sevmeyen insan da sevemez. Seni Peta’ya şikayet etçem sayfana saldırı yapsınlar.

  y: Dün et döner gömerken Peta’dan hiç bahsetmiyordun ama hayırdır?

  x: Kanka hoşlandığım hatunun sayfası ya takipçi toplamam lazım :,(
 •  Hamileliğinin Bütün Evresini Paylaşan Tipler

  Senin çocuk doğurmana laf söylediğimiz yok güzel kardeşim. Neden sürekli nasılsın diye sorulduğunda çocuğun fikrini bile sormadan ‘’eeh bugün yorulduk, şöyleyiz, böyleyiz’’ diyorsun. Hadi bunları dedin ona da eyvallah da neden 9 aylık maratonun her adımını bize gösteriyorsun. Doktorun muyuz biz senin? Tek korkum kendilerini iyice kaptırıp hamileliğe atılan ilk adımı da paylaşmaları.
 •  Yediğini İçtiğini Paylaşan Tipler

  Samimi söylüyorum en gıcık olduğum insan tipi. Ulan ye iç afiyet olsun da onları bulamayan var. Ayrıca ne paylaştığını bir bak. Sanki bana orijinallikte tavan yapmış yemekler paylaşıyor. Türkiye’de yaşayan herkesin ortalama bir mekanda yiyebileceği her şey var lan o fotoğrafta. Bir de üzerine yazı yazıyorsun ve emojilerle süslüyorsun. Onları yiyeceksin ve karnın doyacak güzel kardeşim. Yaptığın işi her gün milyonlarca insan yapıyor. Fazla anlam yüklemeden yemeğini ye ve yoluna devam et. Ayakta bekleyen var bak hadi kardeşim!
 •  Bıkmadan Usanmadan Party Daveti Yollayan Tipler

  Kardeşim sizin hiç işiniz gücünüz yok mu? Devamlı bir alem yapmalar bitmek bilmeyen organizasyonlar. İşin ilginç tarafı gidilen aktivitede çekilen bir tane fotoğraf yok adamın sayfasında. Genellikle çakal olur bu tipler ama. Hani ben ortam adamıyım, hızlıyım, party denildiğinde akla ben gelirim kafasındalar. Oradan da hatunlara yürümece ha? Çakaaal..
 •  Dudaklarını Maymun Neticesine Döndüren Hatun Tipi

  Canlarım, ciğerlerim, ablalarım, kardeşlerim! Gözünüzü seveyim yapmayın şunu. Kadınların zaten doğal hali gayet güzeldir. Yani kısacası herkesin bir alıcısı vardır. Neden böyle şeyler yaparak bizleri soru işaretlerine boğuyorsunuz. Tam olarak amacınız nedir? Kafamda deli sorular..
 •  Kendini Kaybedercesine Oyun Daveti Gönderen Tipler

  Defalarca uyarmanıza rağmen asla ne dediğinize kulak asmayan tipler. Bu tiplerin açıklamasını kısa keseceğim çünkü yazacağım şeyleri kaldırabileceklerini sanmıyorum.