Bildiğiniz gibi her ramazan ayında özellikle sahura kalkacak olan genç yaştaki insanlar uyuyup tekrar sahura kalkmak yerine sahura kadar uyumamayı tercih ederler. Bu sahur saatlerine kadar da oyun oynama, dizi-film izleme gibi aktiviteler yapılır. Ancak bunun için de çoğu zaman özellikle mobil kullanımda internet bağlantısı gerekiyor. Bu sebeple ülkemizdeki operatörlerin her yıl ramazan ayı ile beraber yaptıkları sahur kampanyası tekrarlanıyor.

"Tamamen ücretsiz" olan bu hizmette TurkcellAvea veVodafone olarak tüm operatörler dahil oldu. Fakat farklı internet paketleri ile. Şimdi de tüm operatörlerin sunduğu paketleri ve nasıl katılacağınızı anlatalım; Ücretsiz Sahur İnternet Paketi Detayları


OperatörPaket MiktarıSMSNo
Turkcell2GB (Aylık)SAHUR2222
Vodafone2GB (Aylık)KAZAN4445
Avea500MB (Günlük)SAHUR5555

Yukarıdaki tabloda gördüğünüz gibi Turkcell ve Vodafone tüm ramazan ayı boyunca toplam 2GB veAvea ise günlük olarak 500MB ücretsiz internet paketi ile ramazan ayında sahur saatine kadarsosyal medya ve oyun zevkinizi yaşamanıza yardımcı olacak.

Ancak önemli bir detay daha bulunuyor. Bu da internet paketlerinin 02:00-06:00 saatleri arasında geçerli olacak olması. Yani sabah saatlerinde kullanamayacaksınız. Buna dikkat etmenizde fayda var.

Bu vesile ile ramazan ayının herkese tüm aile fertleriyle beraber mutlu ve huzurlu geçmesini diliyorum, hayırlı ramazanlar :)