Son Yayınlar

Günün Sözü

10 Kasım, 2015

Paranominal

Evde Diş Beyazlatma Uygulamaları

Diş Beyazlatma Uygulamaları

Diş Beyazlatma Uygulamaları

Dişler hepimiz için hem kullanış hem de estetik bakımından son derece önemli olan, vücudumuzun en önemli parçalarından biridir. Eğer dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız yapabileceğiniz birçok yöntem vardır. Fakat dişlerinizi hemen beyazlatmaktansa sürekli olarak beyaz kalmalarını sağlamak daha kolay olacaktır. Hem diş beyazlatmak hem de dişleri korumak adına yapmanız gereken şeyler dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanmak olacaktır. Bu sayede dişleriniz sararmaz ve hep beyaz kalır. Kullanılan diş macunu markası ve diş fırçası şeklinin de bu durumda etkisi vardır. Fazla diş macunu kullanmak dişlerinize iyi gelmez, tam tersine dişlerinizi yıpratır. Bu nedenle konu hakkında dikkatli olmanız gerekecektir.

Diş Beyazlatma Uygulamaları


Diş Beyazlatmak İçin Karbonat

Dişlerinizi beyazlatmak için evinizden yapabileceğiniz uygulamalardan biri karbonat ve limon karışımı kullanmak olacaktır. Karbonat gündelik hayatta beyaz eşyaların parlatılması için de kullanılabilir. Aynı işlemi dişleriniz için yaptığınızda da kesin sonuç elde edersiniz. Bir karbonat paketi genel olarak 12 gram ağırlığındadır. Küçük bir tabağa bir paket karbonat koyduktan sonra üzerine de ortalama boyutta olan limonun yarısını sıkmanız gerekir. Bu işlem sonucunda dişlerinize sürmeniz gereken kürü elde etmiş olursunuz. Elde ettiğiniz kürü tıpkı diş macunu gibi her sabah kullanarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Fakat kürü kullanırken diş etlerinize dikkat etmeniz gerekir. Hassas diş etlerine sahip kişilerde hem limon hem de karbonat kullanmak diş etlerinizin aşınmasına ve kanamasına sebep olabilir.

Diş Beyazlatma Uygulamaları


Diş Beyazlatmak İçin Muz Kabuğu

Diş beyazlatma işlemlerinden en kolay yapılacak olan muz kabuğu ile diş beyazlatma işlemidir. Muz kabuğu ile diş beyazlatmak için rengi sarı olan, yani olgun bir muzun kabuğunu kullanmanız gerekir. Bu uygulama son derece basittir. Muz kabuğunu rahatça elinize alacağınız ve dişlerinize süreceğiniz boyuta getirmeniz gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra kabuğu dişlerinize sürmeniz gerekecektir. Bu işlem sonunda dişlerinizin eskisine nazaran çok daha beyaz olduğunu görürsünüz. Muz kabuğunun iç kısmı lifli bir yapıdadır. Bu nedenle dişlerinize uyguladığınızda adeta bir zımpara görevi görür. Fakat lifler yumuşak olduğu için dişlerinizi de asla zarar vermeyecektir. 

Diş Beyazlatma Uygulamaları


Yoğurt Kürü İle Diş Beyazlatmak

Yoğurt bir süt ürünü olduğu için bol miktarda kalsiyum ve magnezyum içerir. Bu nedenle dişlerle hem rengi, hem de yapısı paralellik gösterir. Yoğurt ile diş beyazlatma işlemi yapmak üzere bir kaçık yoğurdun üzerine bir tutam tuz ve biraz da limon suyu eklemeniz gerekir. Bu sayede kullanacağınız kürü elde etmiş olursunuz. Kürle beraber fırça kullanmanıza gerek yoktur. Ağzınıza alıp gargara yapabilir, ya da elinizle kürü dişlerinize yedirmeye çalışabilirsiniz. Kürde tuz olduğu için fırça kullanmak dişlerinizin çizilmesine sebep olabilir, bu nedenle fırça tercih edilmemelidir. Elinizle yapabildiğiniz kadar kürü dişlerinize sürdükten sonra ağzınızı ve dişlerinizi yıkamanız gerekir. Bu 
işlemler sonucunda kür dişlere etki eder ve dişleri beyazlatır.

Email Aboneliği için mail adresinizi girin.: