Son Yayınlar

Günün Sözü

23 Nisan, 2016

Unknown

Steam'de Bitcoin İle Ödeme Artık Mümkün Olacak!

Günümüzde genelde Deep Web üzerinde kullanılan ve popüler olan sanal para birimi Bitcoin, artık Steam'de kullanılmaya başlanacak gerekli altyapı çalışmalarına başlayan Steam ekibi kısa zaman sonra ödeme sistemi olarak Bitcoin'i eklemeye hazırlanıyor.


Şuanda yasallığı konusunda bir çok tartışmanın olduğu, ama yinede kullanılan sanal para birimi Bitcoin, Steam'de ödeme sistemi olarak kendine yer etmeyi başardı. Valve'in direkt olarak Bitcoin'i kullanmayacağını ama aracı firmalar sayesinde kullanacağını açıkladığını biliyoruz.Bitcoin bitecek diye söylentiler olmasına rağmen yinede çok fazla kullanılmaya devam edilen Bitcoin, bu sefer Valve'in Steam'le birlikte sistemine giriyor. Daha önce Gabe Newell tarafından kullanılmayacağı söylensede dün kü gelen açıklama herşeye nokta koydu.


Şu anda 1 Bitcoin'in 1250TL olduğunu biliyoruz buna göre toplamda 1250TL tutacak bir çok çeşit oyunu sadece 1 Bitcoin ile alabilecek. Bakalım Bitcoin sistemiyle Valve ne kadar kâr edecek ya da satışları artacak mı merak konusu.

Email Aboneliği için mail adresinizi girin.:

2 yorum

Write yorum
Haberci
AUTHOR
24 Nisan 2016 00:50 delete

Bitcoin hızla yayılmaya devam ediyor, bazı ülkelerde yasak ancak bildiğim kadarıyla bazı ülkeler resmi para birimi olarak kabul ediyor

Reply
avatar
24 Nisan 2016 10:56 delete

doğru, fakat hala yasallığı tartışılıyor dijital para birimi olduğundan. Steam ilk etapta böyle bir sistemi düşünmediğini dile getirmişti ama sonradan ne olduysa ödeme sistemlerine almaya karar verdiler.

Reply
avatar