Son Yayınlar

Günün Sözü

02 Mayıs, 2016

Unknown

Samsung Kavisli Monitör Ailesi 3 Yeni Üyeyle Genişliyor

Göz Alıcı Bir İzleme Deneyimi


Samsung'un yeni kavisli monitörleri, kullanıcıların ekranlarını daha uzun süre kullanmalarını sağlamak üzere yansımayı ve göz yorgunluğunu azaltan çok sayıda özellikle donatıldı. 

CF591 ve CF390 ekranlar, kullanıcının gözlerini yorabilecek kesintileri engellemek üzere Samsung'un Flicker Free teknolojisinden yararlanıyor. Bununla birlikte Göz Koruma Modu ayarı, izleyicileri zararlı mavi ışık yayılımına karşı koruyor. Ekranlar, oyuncular ve ev eğlence sistemi kullanıcıları için dahili HDMI® işlevi üzerinden AMD FreeSync™ Teknolojisi’yle birlikte sunuluyor. Bu teknoloji, kullanıcıların AMD grafik kartlarıyla ekran yenileme hızını senkronize ediyor ve etkileşimli video içeriği görüntülenirken takılma ve gecikmeleri azaltıyor.


Samsung'un CF591 ve CF390 monitörleri 178 derecelik bir görüş açısı sunuyor. Bu genişletilmiş görünürlük, kullanıcıların daha az göz hareketiyle odanın birçok farklı konumundan görsel ayrıntıları eksiksiz şekilde görebilmesini sağlıyor.


Zengin ve Canlı Renk Sunumu


Optimize kavis, geniş açılı görüntüleme ile birinci sınıf renk paletinin bir araya getirildiği Samsung'un kavisli ekranları, film izlemek ve oyun oynamak için ideal çözümleri birarada sunuyor. 

Ekranların sahip olduğu 3.000:1 statik kontrast oranı, standart monitör alternatiflerine göre neredeyse üç kat daha yüksek ve ekranlar izlenen içerikleri daha koyu siyah ve daha parlak beyaz tonlarla sunuyor. Kavisli monitör seçeneklerinin üçü de arka plan ışığının sızmasını azaltmak ve daha eksiksiz, yüksek kaliteli resim oluşturmak üzere Samsung'un sektör lideri Vertical Alignment (Dikey Hizalama, VA) panel teknolojisiyle de güçlendirildi. 


Görüntü ayrıntılarını daha da güçlendirmek için Samsung'un aktif renk kristali teknolojisi, CF591 monitörde %119'luk bir sRGB alanını destekliyor. Bu özellik sayesinde CF591, geleneksel ekranların sağladığından daha geniş renk ton ve değerleri sağlarken; izleyicilere daha canlı bir resim sunuyor.

Samsung'un ‘Oyun Modu’ ayarı oyuna göre görüntünün daha açık ya da daha koyu görüntülenmesini sağlarken; ekran takılmalarını ve dalgalanmalarını da en aza indiriyor. Ekranların son derece keskin kavis yarıçapı ile bir araya gelen bu özellikler, daha gerçekçi bir deneyim sunmak üzere oyunculara ekranın adeta çevrelerini sardığı hissini yaşatıyor. Kavisli tasarımını, renk sunumunu ve görüntüleme açılarını değerlendiren son derece sıkı test süreçleri sonucunda CF591 monitör kısa süre önce UL'den (Underwriters Laboratories) güvenlik, kalite ve performans onayı aldı.Şık ve İnce Tasarım

Samsung'un CF591 ve CF390 kavisli monitörleri, ekran sınırlarını ortadan kaldıran bir tasarıma sahip. Bu gelişmiş çerçevesiz tasarım, ekrandaki görüntünün havada asılı durduğu izlenimini yaratırken; daha sürükleyici ve daha büyüleyici bir sunuma katkıda bulunuyor.

Hem pratik hem de dikkat çekici olmak üzere tasarlanan Samsung'un yeni monitörleri, bu özellikleriyle her masa üstüne ya da ev ile eğlence ortamına uygun şekilde konumlandırılabiliyor. Dairesel ayak, ekran kaidesinin görünümüne şıklık katarken aynı zamanda sağlam bir destek de sunuyor. Benzer şekilde CF390 kullanıcıları, ergonomik eğilme ve dönme bileşenleriyle ekranlarını istedikleri yükseklik ve izleme açısına kolayca ayarlayabiliyorlar.
Hepsi Bir Arada Eğlence Sistemi


Güçlendirilmiş ses kalitesi ve çok yönlü bağlanabilirlik özellikleriyle CF591 ve CF390 ekranlar, ekrandaki içeriği birçok duyuya hitap eden bir deneyime dönüştürüyor. Zenginleştirilmiş ses kalitesi sunan CF591 monitör, masa üstlerinde oluşan hoparlör ve kablo karmaşasını ortadan kaldıran iki entegre 5W hoparlörle donatıldı. Üç monitör de HDMI, D-Sub bağlantı noktaları ve Display Port (yalnızca CF591 için) içeren entegre bir arayüz üzerinden kullanıcıların PC ve oyun konsollarına kolayca bağlanabiliyor ve sorunsuz bir görsel devamlılık sağlıyor.


TEKNİK ÖZELLİKLER

Model
CF591
CF390

Tasarım
Kavisli Ekran

Ekran
Boyut
27 inç
23,5 inç / 27 inç

Kavis
1800R

Çözünürlük
1920 x 1080

Tepki Süresi
4 ms (GTG)

Parlaklık
250 nit

Kontrast Oranı
3000:1

Renk Desteği
16,7 m 

İzleme açısı
178o

Yenileme Hızı
60 Hz

Tasarım
Renk(ler)
Gümüş ve Beyaz 
Parlak Siyah

Kaide Tipi
Dairesel

Video Girişi
Display Port 1.2x1, HDMI 1.4x2, 
D-Sub
D-Sub, HDMI

Ses Girişi
Evet
Hayır


Email Aboneliği için mail adresinizi girin.: