Son Yayınlar

Günün Sözü

21 Eylül, 2016

Unknown

Issız Cuma Mezarlığı OlayıÇanakkale’nin Yenice beldesine bağlı Seyvan ve Çakıroba Köyleri ortasında olan Issız Cuma camisi mezarlığında yaşandığı öne sürülen garip olaylar adete tüyler ürpertiyor. 1335 senesinde yapılan caminin çevresinde başka bir yapı olmadığı için ıssız adı verilmiş. Cami avlusunda bulunan mezarlık ise tamı tamına 680 yıllık yani nerdeyse 7 asırlık. 

Mezarlığa gömülen bir anne ve bebeğinin birbirinden ayrı yapılan mezarları, şahitlere göre her defasında yeniden birleşmiş. 
52 sene önce bir kız bebek doğuran Hatice E., doğumdan çok kısa bir süre sonra vefat etmiş. Ayşe ismi verilen minik kız bebeği ise doğumundan 20 gün sonra hayatı kaybetmiş. Küçük kız, annesinin bulunduğu mezarlığa gömülmüş. Bir kaç gün sonra mezarlığa ziyarete giden yakın ve akrabaları, bebeğin ve annenin mezarlarının birbirine birleştiğini gördüğünde şok olur. 
Mezarları tekrar ayıran akrabalar, bir sonraki ziyarette ise mezarların tekrar birleştiğini görür. Bu olay defalarca tekrarlanınca korkuya kapılan akrabalar ve yakınları anne ve kızın mezarlarını olduğu gibi bırakmaya karar verir. 

Siccin 2 filminde de konusu geçmişti ve senaryoya dahil edilmişti. 

etiketler : ıssız cuma mezarlığı, ıssız cuma olayı, ıssız cuma filmi, ıssız cuma nedir, ıssız cuma siccin, siccin iki mezar, siccin 2 ıssız cuma

Email Aboneliği için mail adresinizi girin.:

3 yorum

Write yorum
Mehmet Barun
AUTHOR
13 Ekim 2016 21:53 delete

Sİccin 2 demesen nereden hatırlıyorum diye düşünecektim bu arada güzel bir blog olmuş tam istediğim gibi yazılar var teşekkür ederim. :)

Reply
avatar
13 Ekim 2016 22:49 delete

teşekkürler hocam değerli yorumun için :)

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
30 Ekim 2018 15:01 delete

Hocam siz işi biliyorsunuz detaylı ve emeğe saygı hak ediyorsunuz😉

Reply
avatar