Son Yayınlar

Günün Sözü

28 Eylül, 2016

Unknown

Rüyalarınızı Kontrol Etmenin Yolu 16 YoluRüyalarınızı kontrol etmek ister misiniz ? Kim istemez ki değil mi, rüyalarınızı kontrol ederek istediğiniz anları yaşamayı, istediğiniz yere gitmeyi, uçmayı mesela kim istemez. Sizler için bunu araştırdım ve tabi rüyaları kontrol etmeden önce uykunun evrelerini öğrenmek gerekiyor. :)


1- Uykuya daldıktan hemen sonra farklı uyku aşamaları arasında git gel yapıyoruz bir nevi. Bu durumun ana sebebi, beyin dalgalarımızda meydana gelen frekans değişimleridir aslında.2. REM (hızlı göz hareketi) evresi esnasında, gözlerimiz göz kapaklarımızın altında ileri geri hareket eder. Bu hareketleri belirleyen etmen, gördüğümüz rüyada nereye baktığımızdır.3. Uykuya daldıktan yaklaşık olarak 90 dakika sonra REM evresine geçiyoruz.


4. Yetişkin bir insanın uyuduğu saatlerin %20-25 kadarı REM aşamasında geçiyor.5. Farklı anlarda, 40 Hz beyin dalgalarının MRI görüntüleri:6. Bilim adamlarına göre, rüyalarını kontrol edebilen insanların en genel özellikleri:
7. Eğer bu özellikler sizde yoksa üzülmeyin çünkü bazı yöntemleri takip ederek herkes rüyalarını kontrol edebilir.
8. Yapmanız gereken en önemli şey: Rüyalarınızı hatırlayın.Geçmişte gördüğünüz rüyaları hatırlamak, size rüyalarınızda sürekli olarak karşılaştığınız sahneleri keşfetme şansı verecektir. Örnek verirsek bu iş için bir not defteri ayırabilirsiniz. Uykudan uyandığınız anda o gün gördüğünüz rüyayı o not defterine yazın ve rüyanın ana temasını da mutlak suretle ekleyin. İlerleyen günlerde zaman buldukça rüyalarınızı okuyun ve onlarla olabildiğince aşina hale gelin.

9. Rüyalarınızın analizini yapın.Birkaç hafta günlük şeklinde rüyalarınızı yazdıktan sonra, yazdıklarınızı gözden geçirin ve gördüğünüz rüyalar arasında bağlantılar kurmaya çalışın. Sürekli ortaya çıkan kişiler, gidilen yerler, karşılaşılan semboller veya sık sık rüyalarınızda deneyimlediğiniz eylemler gibi, tüm rüyalarınızın ortak noktalarını bulmaya çalışın.


10. Melatonin hormonunun rüya kontrolünde çok önemli bir payı olduğu bilinmekte. Bu hormon REM evresini tetikliyor ve rüyalarınızın daha canlı olmasını sağlıyor.Beyaz hardal, karalahana, badem ve ayçekirdeği en çok melatonin içeren besinlerden birkaçı.


11. Gerçekliği kontrol edin.


Bir rüya belirtisiyle karşılaştığınız zaman bunun gerçek olup olmadığını kontrol edin. Örneğin sürekli rüyalarınızda gördüğünüz bir yüzü şu an görüyorsunuz. Bu bir rüya mı? Yoksa gerçek mi? Bu sayede, rüya kontrolü sağlamanız çok daha kolay olacaktır.


12. Zamanı baz alın.Saatinize bakın, gözlerinizi bir başka tarafa çevirin ve yeniden saatinize bakın. Yalnızca birkaç saniye mi geçmiş? Yoksa birkaç saat mi? Rüya gördüğümüz esnada, beynimizin rakamlarla arası hiç iyi değildir. Eğer saatinize ikinci kez baktığınızda aradan anormal bir sürenin geçtiğini görüyorsanız, o zaman rüyadasınız demektir ve onu istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz!

13. Süper güçlerinizi kullanın.


Uçmayı deneyin veya ağzınızı ve burnunuzu kapatıp nefes almaya çalışın, bunları yapabiliyor musunuz? Cevap evet ise, istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz demektir.


14. Dış görünüşünüzü değiştirin.


Karşınızdaki aynaya bakın ve kendinizi dilediğiniz gibi görün. Ellerinize bakın, eksik ya da fazladan parmak var mı? Cevabınız evet ise, kontrol edebildiğiniz bir rüyanın içerisindesiniz ve bu nedenle dilediğiniz her şeyi yapabilirsiniz demektir.


15. Telekinetik yeteneklerinizi kullanın.


Örneğin zihninizle ışıkları açıp kapatmayı veya nesneleri hareket ettirmeyi deneyin.


16. Son olarak, rüya kontrolü üzerine ciddi çalışmalar yürüten Dr. Stephen LaBerge'den bir alıntı yapalım: "Eğer hayatımızın üçte birini uyuyarak geçirmek zorundaysak, o halde neden rüyalarımızda da kendi irademizle yaşamayalım?"

Email Aboneliği için mail adresinizi girin.:

7 yorum

Write yorum
Samet Teke
AUTHOR
5 Ekim 2016 12:23 delete

domain hayirli olsun hocam:) https://okuldayazar.blogspot.com.tr

Reply
avatar
5 Ekim 2016 12:50 delete

Sagol tesekkur ederim :)

Reply
avatar
Erol Apaydın
AUTHOR
5 Ekim 2016 22:32 delete

Gerçekten çok güzel yazı olmuş elinize sağlık...

Reply
avatar
5 Ekim 2016 22:39 delete

eğerli yorumun için teşekkürler Erol hocam :)

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
24 Aralık 2016 19:39 delete

Ya ben dün rüyamda bitane sandalyede oturan biris

Kaynak Linki : http://www.kayipkorkular.com/2016/09/ruyalarnz-kontrol-etmenin-yolu-16-yolu.htmlini gördüm korkunç birisidi ve bu yazıyı okuduktan sonra bir daha o yüzü gördüm kalktım yatağım dan ona bi giriştim aklıma herşey herşey geliyo hep tokatlıyodum ama artık rüyama gelmiyor..


Reply
avatar
ali ckn
AUTHOR
29 Nisan 2017 01:01 delete

hocam yazılarını diğer kanallarımda kullanmama iznin olur mu aktardığın bilgileri kendi sosyal ağlarımdada görsel işitsel ve yazılar şekilinde paylaşmama müsaden varsa kaynağınıda belirterek yayınlamak isterim teşekkür ederim emeğinize sağlık

Reply
avatar
Adsız
AUTHOR
11 Haziran 2017 23:23 delete

Ben kontrol edemiyorum ama bazen ucabiliyorum havada ucmak gibi degilde atlamak gibi hulk tarzinda hep indigim vakit uyanirim :-)

Reply
avatar