Son Yayınlar

Günün Sözü

23 Ekim, 2016

Unknown

Öldükten Sonra Vücuda Neler Olur ?Herkesin merak ettiği ama düşünmemeye çalıştığı bir gerçek vardır, Öldükten Sonra Vücudumuzda Neler Olur? Gelin hep birlik bakalım ne oluyor :)


Kalbiniz iflas bayrağını çektikten hemen sonra, vücutta olacak tepkimeler ve reaksiyonlar gerçekten ilginç ve bir o kadar da şaşırtıcı.


Öldüğünüzde, henüz her şey tam olarak bitmiş değil çünkü vücudunuz bazı tepkimelere devam edecektir. Mesela kalp kan pompalayamadığı için hücreleriniz oksijen almayı kesecektir. 

Beyin ise, son andan itibaren artık bazı şeylerin artık eskisi gibi olmayacağını anlar, beyin dalgalarında azalmayı hisseder. Aktarma organları işini artık yapamadığı için bağlantıyı kopartır. 

Buna istinaden, yeterli oksijen olmadığı üzere, bütün kaslar gevşer ve bunun nihayetinde bağırsaklar ve mesane boşaltılır bundan mütevellit imam pamuğu anüse tıkar.

Bazı hücreler  yani bunlara bağırsaklarda yaşayan yaklaşık olarak 100 trilyon bakteri ve parazit de dahil yaşamaya devam eder ve farklı rollerde  oynamaya başlar.

İlk Etap Olarak :

Algor Mortis : Vücut bulunduğu çevrenin sıcaklığını alana kadar saatte yaklaşık olarak 1.5 fahrenayt ısı kaybeder.


İkinci Etap Olarak :

Livor Mortis : Artık fonksiyonsuz ve ölü olduğunuz içindir ki bütün kan ve sıvılar vücudun en alt kısmına doğru toplanmaya başlar. Bu nedenle görüntü olarak eskisi gibi parlak ve güzel bi görüntü olmaz. Ölünün ten rengine göre, koyu mavi veya morumsu bir renk alır.

Üçüncü Etap Olarak :

Rigor Mortis : Vücuttaki  kalsiyum'un meydana çıktığı andır. Kaslar 24 ve ya 48 saate kadar sert ve gergin şekilde kalmasına neden olur. Ölüm anında gözler açıksa, bir süre daha açık kalacaktır.


Kan dolaşımı sağlanamadığı için karbondioksit adeta sel gibi vücudunuzu sarar ve heryere ulaşır. Ph seviyesi arttığı için hücreler kendini bırakır.


Aşağı yukarı 3 gün sonra vücut aşırı derecede kokmaya başlar. Bağırsaklarda bulunan bahsettiğimiz bakteri ve mikroorganizmalar tüm vücudu bir virüs gibi sarar. En sevdikleri organ pankreas'ı ise tamamen tüketmeden durmazlar. Karın bu durumdan dolayı yeşil bir renk alır. Gaz birikmeye başlar ve kalmış olan en küçük bir atığı da dışarı atmaya çalışır. Putresin ve Kadaverin( proteinlerin parçalanması esnasında oluşan, pis kokuya sahip bir bileşen) kan damarlarına doğru yol alır ve vücudunuz, korkutucu bir şekilde sızmaya başlar ve yanınızda yaşayan canlı bir insanın kalması, en sevdiğiniz bile olsa, imkansız hale gelir. Çünkü koku dayanılmazdır.


Uzunca bir süre kangren olunduğu için renk tamamen siyaha döner. Vücut kokusu bazı böcek ve sinek türlerini müthiş derecede cezbeder. Karşı koyulamaz bir şekilde, vücuda yumurta ve larvalarını bırakırlar. Larvalar vücuttaki ölü dokulardan beslenmeye başlar yani ölü bedeni santim santim yerler. Ve artık geldik sona maggotlar yani sineklerin ve böceklerin, çürümekte olan insan ve hayvanların yaraları içerisinde bulunan larvaların genel adıdır vücudun yüzde atmışını bir haftayı bulmadan yiyip, tüketip bitirirler.

etiket : öldükten sonra ne olur, ölünce ne olur, ölünce vücuda ne olur, ölünce vucütta neler olur, ölünce nasıl çürür, insan nasıl çürür, çürüme, 

Email Aboneliği için mail adresinizi girin.:

5 yorum

Write yorum
olanolmuscom
AUTHOR
24 Ekim 2016 09:29 delete

vucudumun işe yarayan her şeyini bağışlayacağım için geri kalanlara da afiyet olsun.

Reply
avatar
Kenan Parlak
AUTHOR
24 Ekim 2016 15:34 delete

Hem ürkütücü hem ilgi çekici bir yazı. Her insan öldükten sonra kendisini neyin beklediğini hem merak ediyor hemde korkuyoruz. Teşekkürler.

Reply
avatar
24 Ekim 2016 19:15 delete

tebrik ediyorum seni kardeşim duyarlı bir davranış

Reply
avatar
Adsız
AUTHOR
17 Ağustos 2017 22:40 delete

Güzel bir yazı olmuş çoğu insan okumak istemez fakat artık fayda sağlamayacak bir bedene ne olacağı önemsiz hale geliyor insanlar bunu anlamakta neden zorluk çekiyorlar hiç bilmem

Reply
avatar