Son Yayınlar

Günün Sözü

06 Ekim, 2016

Unknown

Sony Xperia XZ Üçlü Görüntü Algılama Teknolojisi İle Türkiye'deSony Xperia X serisinin yeni amiral gemisi Xperia XZ ve geçen hafta Türkiye’de satışa çıkan premium Xperia X Compact modelleri, Xperia’nın şu ana kadarki en iyi fotoğraf kalitesini sunan gelişmiş kamera teknolojisiyle geliyor. Bu teknoloji, hareket halinde ve neredeyse her durumda net ve hayatın gerçek renkleriyle göz dolduran fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. 23MP ana kamera deklanşör tuşuna bastığınız anda kamerayı açıp 0,6 saniye1 gibi bir zaman diliminde süper hızlı fotoğraf çekmenizi sağlıyor.


Her iki yeni model de Sony’nin Akıllı Aktif Mod’da SteadyShot™ teknolojisini kullanarak şimdi 5 eksenli görüntü sabitleme imkânı sunuyor, bu sayede yürürken veya aşırı yakın planda2 dahi daha kaliteli videolar3 çekebilirsiniz.
Xperia XZ, mükemmel selfie’ler için, yüksek hassasiyete sahip 13MP ön kamerasıyla ışığın yetersiz olduğu durumlarda ve grup selfie’lerinde dahi mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Xperia XZ, aynı zamanda detaylarla dolu, keskin ve canlı görüntüler alabilmeniz için en yüksek kalitede 4K kayıt imkânı sunuyor.


Şaşırtıcı tasarımı, 5.2” ekranı ve metal arka kasasıyla Xperia XZ elinize mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Kesintisiz yüzey, tekil formdan esinlenerek tasarlanmış; yüksek parlaklığa ve saflığa sahip olan ALKALEIDO™ metal ise cihazın üstün tasarımını zenginleştiren parlaklık ve derinlik hissini ortaya koyuyor.Xperia XZ, suya dayanıklı4 tasarımı sayesinde, üstüne su döküldüğünde veya yağmur altında rahatlıkla kullanılabiliyor. Xperia XZ ve X Compact’ta, pili korumak amacıyla uyumlu çalışan ve pil ömrünü iki katına çıkaran Qnovo Adaptive Charging5 ile tamamlanmış Battery Care6 özelliği yer alıyor. Qnovo Adaptive Charging, pil ömrünü kısaltacak herhangi bir zararı önleme amacıyla şarj akımını izleyerek gerekli ayarlamaları yapıyor. Battery Care ise, öğrenilmiş alışkanlıkları temel alarak şarj sürecini kontrol ediyor ve şarj düzeyi %90’a geldiğinde, şarj etmeyi durduruyor, aşırı şarjı önleyerek tam ihtiyaç duyulan andan önce şarj etme işlemini sonlandırıyor. Xperia İpuçları da kişisel ipuçları ve öneriler sunmak için kullanıcı alışkanlıklarını tanıyor ve böylece size kişisel kullanıcı deneyimlerinizi yükseltmenizde yardımcı oluyor. Akıllı Temizleyici, kullanım alışkanlıklarını öğrenerek, belirli uygulamaların ön belleklerini siliyor ve cihaz performansını otomatik olarak en üst düzeye çıkarıyor. Böylelikle her zaman ideal performansı sağlıyor.


Xperia XZ, kusursuz deneyim sağlamak için Qualcomm® Snapdragon™ 820 işlemciyle birlikte geliyor. Xperia XZ ve Xperia X Compact’ı tuttuğunuz an kim olduğunuzu tanımlayabilen parmak izi sensörlü açma kapama tuşu7, cihazların yan tarafında yer alıyor ve telefonunuzu tek hareketle güvenli bir biçimde açabilmenize olanak sağlıyor. Her iki model de cihazınızı kolay şarj edebilmeniz için yeni USB Type-C™ şarj cihazı ile sunuluyor. Sony Xperia XZ, doğanın güzelliğinden esinlenerek ortaya çıkan yepyeni rengi; Orman Mavisi ve Madeni Siyah ve Platinum renkleri ile Xperia X Compact ise; Uzay Siyahı ve Beyaz renklerinin yanı sıra, yeni imzamız olan Buğulu Mavi rengiyle geliyor.

Sony Xperia XZ 2.799 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile 19 Ekim itibariyle satışa sunuluyor.


Xperia XZ’in öne çıkan özellikleri:

Üçlü görüntü algılama teknolojisine sahip 23 MP kamera
5 eksenli görüntü sabitleme ile yepyeni Steady Shot
Exmor RS sensörlü ve 22 mm lensli 13 MP ön kamera
Qnovo Adaptive Charging
Qualcomm® Snapdragon™ 820, 64 bit Dört Çekirdekli işlemci
USB Type-C™
5,2 inç kavisli Full HD ekran

etiketler : sony xperia xz kaç para, sony xperia xz, sony xperia xz ne kadar, sony xperia xz en düşük fiyat, sony xperia xz cimri, sony xperia xz ucuz, sony xperia xz özellikleri, sony xperia xz incelemesi, sony xperia xz yorumları, sony xperia xz nasıl

Email Aboneliği için mail adresinizi girin.: