Son Yayınlar

Günün Sözü

17 Ocak, 2017

Unknown

Tüyler ürperten Hikaye..! “Philadelphia Deneyi ve Kayıp Geminin Sırrı”

Tüyler Ürperten Bir Hikâye... ! “

Philadelphia Deneyi, Kayıp Geminin Sırrı</ h1>Philadelphia Deneyi adıyla bilinen ve günümüze kadar gizemini koruyan hikâye, dünya tarihinde yaşanan felaketlerden bir tanesi olmuştur. Deneyin amacı, genel anlamda yeni bir savunma stratejisi geliştirmektir. Amerikan hükümeti 1930'lu yıllarda bilim adamlarından gemilerin radarlarda görülmemesi için bir sistem geliştirmelerini ister. Belirlenen bilim adamlarına gerekli bütçe verilir. Uzun süren çalışmalar sonunda, deneme aşamasına geçilir. Deney için seçilen gemiye çok sayıda donanım ve ekipman yerleştirilir.


22 Temmuz 1943 tarihinde Elridge adlı gemiyle uzun yıllar süren çalışmaların başarıya ulaşıp ulaşmadığı görülecektir. Gemideki sistemler çalıştırılır. Önce geminin etrafı yeşil bir dumanla kaplanır. Ardından gemi tamamıyla kaybolur. Dünya tarihinin en büyük dâhilerinden biri olarak kabul edilen Albert Einstein’ın Birleşik Alan Teorisine dayanan çalışmalarda, geminin üzerine yansıyan radar dalgalarının bükülerek ya da kırılarak görünmezlik sağlaması için deneyler yapılıyordu. Ancak, deneyler teoriye uygun şekilde uygulama alanı bulamadı.

Bazı Gemiciler Kayboldu</ h2>

Deneyin yapılmasından sonra, bilim adamları büyük çapta bir başarı elde ettiklerini düşündüler. Oysa artık çoğu şey eskisi gibi olmayacaktı. Mürettebatta yer alan gemicilerin bir kısmı kaybolmuş ve yapılan arama çalışmalarında bulunamamıştı. Bazı denizciler akıl sağlığını kaybetmişti. Bir kısım denizciler ise, birkaç kez tekrar edilen deneylerin ardından sokakta yürürken bir anda kaybolup tekrar belirmeye başlamıştı. Gemiciler arasında en acıklı hikâyeye sahip olanlar, geminin metal levhalarında mahsur kalarak ölenlerdi.

Geminin görünmezliğini sağlayan sistem sayesinde, gemide yer alan metal levhalar eriyip bir süre sonra tekrar donuyordu. Bu aşamalar sırasında erimeyi fark etmeyen gemicilerden bazıları metal levhaların içinde kalmıştı. Bu deneyde basının en çok ilgisini çeken ve sırrı hala çözülememiş olan olgu ise, geminin radarlar tarafından görülmemesi değildi. Kaybolan ve kendisinden bir süre haber alınamayan gemi, belirsiz bir süre sonra çok farklı bir noktada ortaya çıkabiliyordu. Gözden kaybolma ve ortaya çıkma arasında geçen sürede geminin o kadar yol kat etmesi ise mümkün değildi. Bazı araştırmacılar bu olayın dünya dışı varlıklar tarafından gerçekleştirildiği iddiasını ortaya attı.

Email Aboneliği için mail adresinizi girin.:

1 yorum:

Write yorum
Kadir Arikan
AUTHOR
10 Şubat 2017 19:01 delete

Enteresan ve bir blog takipteyim bundan sonra

Reply
avatar